شلیک تفنگ اتمی جهان را تکان می دهد! ، عکس

به گزارش مینی ست، هر شلیک آزمایشی این تفنگ، جهان را یک قدم به آنچه به صورت بالقوه منبع بی سرانجام نیروی پاک خواهد بود، نزدیکتر خواهد نمود.

شلیک تفنگ اتمی جهان را تکان می دهد! ، عکس

به گزارش خبرنگاران، این تفنگ غول پیکر فولادی، پیستونی پرسرعت با 3 کیلوگرم باروت را شلیک می نماید. با کاسته شدن از سرعت پیستون در لوله تفنگ، پیستون با فشرده کردن گاز هیدروژن در حین حرکت، وارد بخش مخروطی شکلی می گردد که در یک فضای فلزی، گاز را قبل از انفجار، تجزیه می نماید. این شلیک، جسم پرتاب شونده را با سرعت 25 هزار کیلومتر بر ساعت، به سمت یک محفظه خلاء شلیک می نماید که در آن به یک هدف سوخت همجوشی هسته ای برخورد نموده و موقتا شرایطی را ایجاد می نماید که در آن هسته ها می توانند با هم همجوشی نمایند.

طبق اعلام شرکت First Light Fusion ، این تفنگ در طول مدت ده ماه و با هزینه ای در حدود 1.27 میلیون دلار راه اندازی، طراحی و ساخته شده است و هیچ چیزی مشابه با این تفنگ در جهان وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

  • دانشمندان ایرانی در آمریکا ربات تبدیل شونده ساختند/ راه می رود و پرواز می نماید/ عکس

  • پیدا شدن شی عجیب در مریخ / رد پای بیگانگان یا دروغ ناسا؟/ عکس

  • ماجرای جالب سرقت 2 میلیون دلاری از محصولات اپل

همجوشی هسته های اتمی، همان فرآیندی است که به خورشید نیرو می دهد و محققان بیش از صد سال است که در پی بازآفرینی این امر در کره زمین هستند؛ چرا که این واکنش، انرژی به مراتب بیشتری نسبت به سوخت های فسیلی ایجاد نموده، بدون آنکه کربن یا محصولات جانبی رادیواکتیو فراوری و منتشر کند.

در عین حال، سوخت مورجهانز برای واکنش که معمولا ایزوتوپ های هیدروژن دوتریم و تریتیوم است را می توان به صورت مصنوعی فراوری کرد؛ بدین ترتیب به سان قدرت همجوشی، اگر بتوانیم آن را مهار کنیم، نه تنها دستاوردی سالم و تمیز، بلکه فراوان در اختیار خواهد بود.

رویکرد شرکت First Light Fusion (که به عنوان همجوشی اینرسی شناخته می گردد)، دستاوردی است که فاصله زیادی تا رایج ترین و پیچیده ترین رویکرد توکامک دارد که در آن گاز پلاسما با استفاده از آهنرباهای بزرگ به گردش در آمده و کار می نماید. نیک هاوکر، مدیرعامل این شرکت بر این باور است که این رویکرد می تواند روند بازی را به طور کلی تغییر دهد. او در مصاحبه با نیوزویک گفته: من توکامک ها را به عنوان رویکردی پیشرو در زمینه همجوشی مغناطیسی توصیف می کنم. علم فیزیک کاملا شفاف است و به خوبی همه چیز تعیین شده است.

در همجوشی هسته ای انرژی پاک آینده بیشتر درباره این ماجرا بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 تیر 1402 بروزرسانی: 8 تیر 1402 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 2220

به "شلیک تفنگ اتمی جهان را تکان می دهد! ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک تفنگ اتمی جهان را تکان می دهد! ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید