طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، نویدبخش روزهای خوب است

به گزارش مینی ست، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی با قدردانی از توجه نمایندگان مجلس به حوزه میراث فرهنگی و آثار و بناهای تاریخی در کشور گفت: طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، نوید بخش روزهای خوب برای میراث فرهنگی است.

طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، نویدبخش روزهای خوب است

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، امروز سه شنبه 17 اردیبهشت 98، در گفت وگو با خبرنگار مینی ست، با اشاره به تصویب این طرح در جلسه روز گذشته مجلس، این مصوبه را حمایت عملی کنندگان مجلس از حوزه میراث فرهنگی قلمداد کرد و گفت: از کنندگان محترم مجلس و نیز دستگاه های مرتبط که مدت طولانی برای بررسی و تهیه این طرح تلاش کردند و جلسات تخصصی برگزار کردند تشکر و قدردانی می کنم.

او افزود: طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی در حقیقت به حمایت های بیشتر از مالکان بناهای تاریخی و ساکنان خانه های تاریخی کمک می کند.

او افزود: ضمن این که این طرح یک طرح حمایتی از سرمایه گذارانی است که در بافت های تاریخی سرمایه گذاری می کنند.

طالبیان گفت: یکی از مهم ترین نتایج این طرح این است که به یکپارچگی ارائه خدمات در بافت های فرهنگی تاریخی کمک می کند.

معاون میراث فرهنگی کشور شرح داد: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که در طرح تفصیلی و یا طرح هادی، امکان این وجود داشت که بافت های تاریخی و فرهنگی آن طور که باید و شاید موردتوجه قرار نگیرند که با تصویب این طرح، این بافت ها در قالب طرح ویژه مورد بررسی قرار می گیرند.

طالبیان در بخش دیگری از صحبت های خود به ارزش سند بناها و خانه های بافت های فرهنگی - تاریخی اشاره کرد و افزود: در ارائه تسهیلات، اسناد خانه های تاریخی واقع در بافت های فرهنگی تاریخی خیلی موردتوجه قرار نمی گرفت که با این طرح خوب مجلس، اسناد این خانه ها نیز به عنوان یک وثیقه ارزشمند مورد قبول بانک ها خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 290

به "طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، نویدبخش روزهای خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی فرهنگی، نویدبخش روزهای خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید