طلاق های صوری با سوء استفاده های بسیار همراه است

به گزارش مینی ست، خبرنگاران/گیلان مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه طلاق های صوری و قانون بازماندگان برای فرزندان اناث متاسفانه با سوء استفاده های بسیار همراه است، اضافه کرد: ضرورت بازنگری در این قوانین با توجه به شرایط الزامی است.

طلاق های صوری با سوء استفاده های بسیار همراه است

علی حسین نژاد در ملاقات با نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد روزافزون بازنشستگان بصورت غیرمتعارف و بالاگرفتن انتظارات این جامعه برای داشتن معیشت و زندگی مناسب اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی مجموعه ای غیردولتی و عمومی که منابع درآمدی آن تنها از محل وصول حق بیمه تامین می گردد.

وی توضیح داد: این سازمان با اجرای قوانینی از جمله بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور و برهم خوردن نسبت پشتیبانی ورودی ها به خروجی ها، تنگناهایی برای آن رقم خورده است.

حسین نژاد با بیان اینکه طلاق های صوری و قانون بازماندگان برای فرزندان اناث متاسفانه با سوء استفاده های بسیار همراه است، اضافه کرد: ضرورت بازنگری در این قوانین با توجه به شرایط الزامی است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به انجام طرح های بزرگی همچون توسعه خدمات غیرحضوری، توقف صدور دفترچه های کاغذی جدید و حذف تدریجی آن و جایگزینی نسخه های الکترونیک ادامه داد: این اقدام میلیاردها تومان صرفه جوئی برای سازمان در برخواهد داشت که منابع آن برای ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی مخاطبان هزینه خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز با بیان صندلی و اهمیت تامین اجتماعی در جامعه و گستره مخاطبان آن، استیجاری بودن ساختمان شعبه در شهر بزرگی همچون لاهیجان را زیبنده و مناسب ندانست و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ساخت و راه اندازی شعبه ملکی و در خور شأن مردم شهرستان باشیم.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت مقوله درمان برای بیمه شدگان و بازنشستگان، پیگیری برای فوق تخصصی کردن درمانگاه تامین اجتماعی در لاهیجان را از برنامه های اصلی خود برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1475

به "طلاق های صوری با سوء استفاده های بسیار همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق های صوری با سوء استفاده های بسیار همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید