عربستان سعودی حملات موشکی به تأسیسات نفتی آرامکو را تأیید کرد

به گزارش مینی ست، مسئولان عربستان سعودی در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی حملات موشکی به تأسیسات نفتی سعودی را تأیید کردند.

عربستان سعودی حملات موشکی به تأسیسات نفتی آرامکو را تأیید کرد

به گزارش گروه سیاسی مینی ست، چند تن از مسئولان سعودی در تبادل نظر با روزنامه وال استریت ژورنال، حملات موشکی ارتش یمن به تأسیسات شرکت نفتی آرامکو را تأیید کردند.

این مسئولان چهارشنبه (نهم بهمن) در تبادل نظر با این روزنامه آمریکایی، اما مدعی شدند که پدافند دفاع موشکی عربستان سعودی همه موشک های بالستیک یمن را رهگیری و در آسمان منهدم نموده است.

به گفته این منابع سعودی، این حملات هفته گذشته اجرا شده است. مسئولان سعودی که نخواستند نامشان فاشد گردد، در حالی اذعان به وقوع حملات موشکی به تأسیسات نفتی خود می نمایند که شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو) بعد از کنفرانس خبری سخنگوی نیرو های مسلح یمن مبنی بر انجام حملات موشکی تلافی جویانه به داخل خاک سعودی و هدف قرار دادن آرامکو، حاضر به شرح و اظهار نظر در این باره نشد.

سرتیپ یحیی سریع عصر امروز در نشست خبری خود که در حال تشریح عملیات البنیان المرصوص علیه ائتلاف سعودی و نظامیان مزدور آن در جبهه نِهم واقع در شرق صنعاء، پایتخت یمن بود، از انجام حملات موشکی و پهپادی تلافی جویانه به تأسیسات نفتی آرامکو در جازان، فرودگاه ابهاء و پایگاه خمیس مشیط و چند هدف حیاتی دیگر اطلاع داد.

بعد از حملات موشکی شهریور گذشته به تأسیسات نفتی عربستان سعودی در شرق این کشور (بقیق و خریص) که منجر به توقف نیمی از فراوری نفت در عربستان شد و ریاض را مجبور به ورود به گفت وگوی پنهانی با صنعاء کرد، این اولین بار است که ارتش یمن دست به حملات موشکی و پهپادی در داخل عربستان سعودی می زند.

در آن برهه، چند رسانه آمریکایی فاش کردند که ریاض برای حملات مشابه تابستان علیه تأسیسات نفتی خود صورت نگیرد، به دولت نجات ملی یمن پیشنهاد داده در مقابل توقف حملات موشکی و پهپادی خود، حملات خود در بعضی از جبهه ها را کاهش دهد که با مخالفت این دولت رو به رو شد و صنعاء توقف حملات تلافی جویانه خود را مشروط به توقف جنگ علیه یمن و لغو محاصره آن دانست.

به نظر می رسد حملات موشکی و پهپادی اخیر ارتش یمن به داخل خاک عربستان سعودی بعد از افشای عملیات زمینی گسترده ائتلاف این کشور و نظامیان تحت امر آن برای نفوذ به شرق صنعاء اجرا شده است. ارتش یمن بعد از اطلاع از عملیات متجاوزان در جبهه نهم، طی پاتک پیروز توانست علاوه بر پیش روی 2500 کلیومتر مربعی، صد ها خودروی نظامی و زرهی ائتلاف سعودی را به غنیمت گرفته و صد ها تن از نظامیان متجاوزان را کشته یا اسیر کند .

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 761

به "عربستان سعودی حملات موشکی به تأسیسات نفتی آرامکو را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی حملات موشکی به تأسیسات نفتی آرامکو را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید