لوکاشنکو تلویحا به روسیه هشدار داد یا تهدید کرد؟

به گزارش مینی ست، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری بلاروس در گفتگویی با روزنامه نگاران روسی گفت، روسیه هم ممکن است با تنش های سیاسی روبرو گردد.

لوکاشنکو تلویحا به روسیه هشدار داد یا تهدید کرد؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری تاس، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس گفت: بهتر است در حالت هشیار بمانید. بعضی از رویدادهای سیاسی ممکن است به زودی در کشور شما هم اتفاق بیفتد و شاید هم دلیلی برای آنها وجود نداشته باشد. می دانید که رهبری روسیه و ما به چه نتیجه ای رسیدیم؟ اگر حالا بلاروس سقوط کند، روسیه کشور بعدی خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر فکر می کنید که یک کشور غنی و ثروتمند نظیر روسیه می تواند از پس این اتفاقات بربیاید، اشتباه می کنید. من با بسیاری از روسای جمهوری نظیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مصاحبه داشتم و به او هشدار دادم. هیچ راهی برای مقاومت در برابر آن نیست.

رئیس جمهوری بلاروس در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه چیزی برایش در زندگی بسیار مهم است، گفت: آنچه من را در این شرایط سر پا نگه می دارد، این است که اگر لوکاشنکو سقوط کند، تمام سیستم کشور و بلاروس هم سقوط می نماید. من یک روز کناره گیری می کنم اما به آنها اجازه نمی دهم آنچه را که با هم با این مردم و با این نسل ساخته ایم، نابود نمایند. این چیزی است که در زندگی من خلاصه می گردد و اینکه چطور کشور تغییر نموده است.

بلاروس از زمان انتخابات ریاست جمهوری 9 اوت که با پیروزی مجدد لوکاشنکو در آن همراه بود، در آشوب به سر می برد؛ منتقدان و اپوزیسیون می گویند که این انتخابات با تقلب گسترده ای همراه بوده و خواهان برکناری لوکاشنکو و برگزاری انتخابات مجدد هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1165

به "لوکاشنکو تلویحا به روسیه هشدار داد یا تهدید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکاشنکو تلویحا به روسیه هشدار داد یا تهدید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید