مشاوره قبل از ازدواج مطالبه گری گردد

به گزارش مینی ست، سمیه قاسمی طوسی پیش ازظهر یکشنبه در جمع رابطان فرهنگی شهرداری های استان، به برنامه های فرهنگی اداره کل اشاره نمود و گفت: زنان سرپرست خانوار پناهگاهی جز خداوند ندارند و بعضا نیز جزو افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

مشاوره قبل از ازدواج مطالبه گری گردد

وی اضافه کرد: با طیفی از زنان سرپرست خانوار روبرو هستیم که توجه کافی به آنان نمی گردد و باید مسائل فراروی آنان مطالبه گری گردد.

وی با بیان اینکه احراز 30 درصد سهم بانوان از مدیریت پیگیری می گردد توضیح داد: سهم مدیریتی بانوان استان از 30 درصد حدود دو درصد و ناچیز است.

طوسی یادآور شد: مازندران جزو استان های طراز اول محسوب می گردد بنابراین در انتخاب مدیران سعی می گردد افرادی انتخاب گردد که در طراز ملی باشند ازاینرو شاهد مقاومت برابر قرارگرفتن بانوان در پست های مدیریتی باشیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به آسیب های فراروی خانواده ها توضیح داد: خانواده ها در یک بی پناهی به سر می برند و آسیب های زیادی آنان را تهدید می نماید.

وی گفت: ما برای توفیق برنامه ها احتیاجمند همکاری دستگاه ها و دفاتر فرهنگی هستیم و برای کار فرهنگی به بودجه و اعتبار احتیاج داریم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اضافه کرد: برای اولین بار پنج صدم درصد از اعتبارات هزینه ای استان به اداره کل امور بانوان تخصیص داده گردیده است و در این راستا چهار طرح طراحی گردیده است.

وی گفت: این طرح ها با اولویت برنامه های شاخص نظیر کشاورزی و محیط زیست طراحی گردیده است و اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار جزو دستور کار است.

طوسی، آموزش مهارت های زندگی، ارتباطی و سبک زندگی اسلامی را از جمله طرح ها برشمرد و گفت: اولین علت طلاق در استان عدم مهارت های زندگی است از اینرو باید مشاوره قبل از ازدواج را مطالبه گری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 13

به "مشاوره قبل از ازدواج مطالبه گری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوره قبل از ازدواج مطالبه گری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید