می خواهند از شر استقلال و پرسپولیس راحت شوند، رهاسازی می نمایند!

به گزارش مینی ست، کاظم اولیایی رئیس هیات مدیره شرکت پیشکسوتان استقلال که در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه تلویزیون حضور پیدا نموده بود، درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: با کمال تاسف ما ملت افراط و تفریط هستیم، یک زمان آن چنان به این دو تیم می چسبیم که انگار تکه ای از دولت هستند و زمان دیگری که کلافه شده ایم به هر طریقی می خواهیم از شر آنها راحت شویم.

می خواهند از شر استقلال و پرسپولیس راحت شوند، رهاسازی می نمایند!

او درباره فشار هواداران به وزیر و کوشش وزارتخانه برای حل مشکل گفت: این خطرناک است. ما می خواهیم رهاسازی کنیم نه خصوصی سازی! برای خصوصی سازی آدابی ضروری است اما این فشارها باعث شده به رهاسازی بیاندیشند. خصوصی سازی یک پروسه است نه پروژه. ما باید ابتدا ظرفیت و بسته حمایتی برای باشگاه ها ایجاد کنیم. در همه کشورهای توسعه یافته استادیوم می سازند و با یک دلار به باشگاه می فروشند. همه باشگاه را یاری نموده اند تا بعدا از آنها مالیاتهای کلان بگیرند. ولی در ایران اینکه ما نمی خواهیم سرمایه گذاری کنیم هیچ، می خواهیم سرمایه های این دو باشگاه را نیز در اختیار بگیریم.

رئیس هیات مدیره پیشکسوتان استقلال با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی در مالکیت باشگاه ها وجود دارد، ادامه داد: کاملا با وضعیت شتر گاو پلنگ روبرو هستیم! واگذاری خوب است چون آزادسازی است و می توان 3 تا 5 سال فرصت داد تا تجاری سازی گردد. همه ایران می دانند خرج این دو باشگاه بیشتر از دخلش است و هیچ سرمایه گذاری سراغ این ها نمی آید به ویژه با بدهی های مبهم و شکایاتی که وجود دارد. بنابراین واگذاری تیم هایی که بدهی آن به دریا وصل است.

او درباره آینده استقلال با استراماچونی اظهار کرد: ایشان مربی باانگیزه و کاربلدی است اما امکانات باید برای او فراهم گردد. ما هرج و مرجی در مدیریت ورزشی باشگاه داریم که استراماچونی را اذیت می نماید. امیدوارم دوستان شرایط آرامی را برای او فراهم نمایند، حفظ استراماچونی به نفع استقلال است و استقلال می تواند با این مربی باانگیزه و بادانش پله های ترقی را طی کند.

اولیایی در مورد قانون 90 به 10 شرح داد: ما یک سری شعار می دهیم که امکان آن وجود ندارد. ما دو هفته مسابقات را برگزار کردیم گیت ها برای 5 هزار نفر و 10 هزار نفر جواب نداد برای شهرآوردی که بالای 100 هزار نفر به استادیوم می آیند. تعداد جایگاه ها را کار نداریم اما مراجعه به استادیوم بالا است و دربی جزو افتخارات خاورمیانه و آسیا است و پنجمین دربی جهان را داریم. وقتی ما در ظرفیت بسیار پایین تر امکان اجرا نداشتیم تفکیک جز هرج و مرج نتیجه ای به بار ندارد. روی همان 50، 50 کار نمایند بهتر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 344

به "می خواهند از شر استقلال و پرسپولیس راحت شوند، رهاسازی می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواهند از شر استقلال و پرسپولیس راحت شوند، رهاسازی می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید