واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه پرداخت به جامانده سود سهام عدالت امشب آغاز شده است، اظهار کرد امیدواریم طی امشب و فردا بتوانیم به همه حساب های معتبر که نزد سازمان بورس، شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان خصوصی سازی ثبت شده است حدود 40 درصد سود را واریز کنیم.

واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، محمد علی دهقان با اشاره به پرداخت50 درصد از سود سهام عدالت سال 1398 در اسفند ماه سال گذشته گفت: پرداخت سود شرکت ها به این ترتیب است که بعد از برگزاری مجمع شرکت، پرداخت سود تعیین گردد و تا 8 ماه بعد از مجمع، شرکت ها موظف هستند سود را به سهامداران پرداخت نمایند. برای اینکه این فرآیند بتواند به صورت متمرکز انجام گردد سازمان بورس تصمیم گرفته است که سود سهامداران مستقیم سهام عدالت و هم سود سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی تجمیع و به طور هماهنگ به حساب سهامداران عدالت پرداخت گردد.

وی در ادامه داد: بر اساس همین برنامه زمانی توزیع سود شرکت ها، 50 درصد سود که تا قبل از سال جمع شده بود در اسفند ماه پرداخت شد و مقرر شد 50 درصد به جای مانده هم در اسرع وقت پرداخت گردد؛ البته متاسفانه بعضی از شرکت های سرمایه پذیر که باید در آن موعد زمانی سود را پرداخت می کردند در پرداخت سود تاخیر داشتند و به همین دلیل برنامه پرداخت سود به تاخیر افتاد.

دهقان با بیان اینکه از امشب پرداخت مرحله دوم سود انجام می گردد، گفت: مایل بودیم همه 50 درصد به جای مانده سود را پرداخت کنیم، ولی دو اتفاق مانع شد که این سود واریزی از 50 درصد کمتر باشد. یکی اینکه دو مورد از شرکت های سرمایه پذیر افزایش سرمایه داشتند و این افزایش سرمایه می توانست از محل سود سهامداران انجام گردد؛ البته به نفع سهامدار بود که در افزایش سرمایه شرکت نمایند و از مزایای دریافت سهم تازه بهره مند شده و ارزش بیشتری برایشان ایجاد گردد. براین اساس، تصمیم گرفتیم تا سود را از این دو شرکت نگیریم تا سهامداران در افزایش سرمایه شرکت نمایند.

وی ادامه داد: در نظر داشته باشید که این دو شرکت متاسفانه سود خود را پرداخت نکردند. شرکت مخابرات ایران یکی از این دو شرکت است که با وجود به سرانجام رسیدن موعد 8 ماهه خود هیچ بخشی از سود خود را پرداخت ننموده است؛ دومین شرکت هم شرکت مپنا است که تا به امروز تنها تقریبا یک سوم سود خود را پرداخت نموده اما هنوز دو سوم آن را پرداخت ننموده است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: خلف وعده این شرکتها و بعضی شرکتهای دیگر که سود را با تاخیر پرداخت کردند، که البته طبق ضوابط انضباطی سازمان بورس برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت، باعث شد که تا امروز پرداخت سود سهامداران عدالت به تاخیر بیافتد و ما نهایتا تصمیم گرفتیم که بدون دریافت سود از این دو شرکت آنچه که تا به امروز تجمیع شده است از سود که حدود 40 درصد سود است را به سهامداران عدالت پرداخت کنیم.

میزان سود چقدر است؟

دهقان با بیان اینکه این 40 درصد برای کسانی که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی یا ارزش سهام آنها یک میلیون تومان بوده کمی بیش از 144 هزار تومان خواهد بود و برای کسانی که ارزش سهام آنها 530 هزار تومان بوده است اندکی بیش از 76 هزار تومان خواهد بود. سایر سهامداران هم به همین تناسب سود دریافت مینمایند.

وی اعلام نمود: افرادی که بخشی از سهامشان را قبل از تقسیم سود گذشته فروخته اند به همان میزان که سهامشان به جای مانده، سود به آنها تعلق خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1702

به "واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید