پست اینستاگرامی زن آرایشگر راز سرقت صندوقچه طلا را فاش کرد

به گزارش مینی ست، زن جوان وقتی صفحه تبلیغاتی همسایه آرایشگرش را در اینستاگرام نگاه می کرد با دیدن ساعت گران قیمتش در دست او به راز سرقت صندوقچه طلایش پی برد.

پست اینستاگرامی زن آرایشگر راز سرقت صندوقچه طلا را فاش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایران، مدتی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس از سرقت صندوقچه طلاهایش خبر داد و گفت: من یک صندوقچه دارم که در آن طلاها و ساعت های گران قیمتم را نگهداری می کنم. شب گذشته به مهمانی رفته بودیم و کسی خانه نبود، صبح امروز به سراغ صندوقچه طلاهایم رفتم اما متوجه شدم سرقت شده است.

وی افزود: شوهر من مهندس است و زیاد به خارج از کشور سفر می کند. چون من علاقه زیادی به ساعت مچی دارم از هر کشوری برای من یک ساعت می آورد. اما حالا همه سرقت شده است.

سارق نقابدار

با شکایت زن جوان تحقیقات پلیس آغاز شد. سالم بودن در ورودی حکایت از آن داشت که سارق با کلید وارد خانه شده است. این در حالی بود که زن صاحبخانه و همسرش مدعی بودند چند روز قبل کلید خانه شان گم شده است.

در ادامه بررسی ها، کارآگاهان به سراغ دوربین های مداربسته ساختمان محل سرقت رفتند. دوربین ها نشان می داد مردی با ماسک پزشکی و کلاهی که صورتش را کاملاً پوشانده بود، با کلید وارد خانه شده و پس از اجرای نقشه از خانه خارج شده است.

سرنخ اینستاگرامی

در حالی که تحقیقات برای دستگیری سارق طلاهای زن جوان ادامه داشت، شاکی چند روز بعد به پلیس مراجعه کرد و سرنخی را در اختیار تیم تحقیق قرار داد که آن ها را به متهم اصلی رساند.

زن جوان گفت: سارق طلاهایم زن همسایه است.

وی در حالی که بسیار هیجان زده بود، توضیح داد: حدود یک ماه قبل تولد پسرم بود و جشن کوچکی در خانه گرفتم. به خاطر کرونا و از آنجایی که بسیار هشدار داده شده که به آرایشگاه نرویم از شهین خانم که یکی از مستأجران ساکن در ساختمان ماست، خواستم برای آرایش جشن تولد به خانه ام بیاید. شهین خانم آرایشگر است و از زمانی که این بیماری آمده است معمولاً در خانه اش کار می کند.

او افزود: آن روز شهین خانم به خانه ام آمد و زمانی که وارد خانه ام شد، من صندوقچه طلاهایم را آورده بودم تا یکی را انتخاب کنم. حتی او به من در انتخاب طلاها کمک کرد.

آن روز گذشت و جشن هم تمام شد و من ماجرای آن روز را که شهین طلاهایم را دیده بود، فراموش کرده بودم. امروز داشتم صفحه تبلیغاتی شهین خانم آرایشگر را در اینستاگرام می دیدم که ناگهان در یکی از عکس هایش متوجه شدم ساعت گران قیمت من در دستش است. از آنجا ساعت را شناختم که همسرم قلب کوچکی را روی ساعت حکاکی کرده بود و به مناسبت کادوی تولدم آن را برای من خریده بود.

با اطلاعاتی که شاکی جوان در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مأموران به سراغ زن آرایشگر رفتند و او را بازداشت کردند. زن جوان ابتدا منکر سرقت بود، اما زمانی که با مدارک پلیسی روبرو شد به سرقت طلاها با همدستی برادرش اعتراف کرد.

بدین ترتیب مأموران به سراغ برادر شهین رفتند و مرد سابقه دار را بازداشت و طلاها و ساعت های گران قیمت شاکی را در مخفیگاه متهم کشف کردند. به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت، متهمان در اختیار پلیس قرار داده شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت وگو با زن آرایشگر

برادرت گفته نقشه سرقت از خانه همسایه را تو طراحی کردی؟

من در این ساختمان مستأجرم از آنجا که به خاطر شیوع کرونا آرایشگاه های زنانه تعطیل شده است من برای تأمین مخارج زندگی ام و اجاره خانه مجبورم در خانه کار کنم. روزی که برای آرایش مینا به خانه اش رفتم، چشمم به طلاهایش افتاد و برق طلاها باعث شد همان جا نقشه سرقت به ذهنم خطور کند.

کلید خانه را از کجا آوردی؟

از خانه مینا برداشتم. زمانی که مینا به آشپزخانه رفته بود، فوراً به سراغ جاکلیدی رفتم و کلید را برداشتم. برای همین او اصلاً متوجه نشد که کلید را من سرقت کرده ام.

نقشه را چطور اجرا کردی؟

برادرم سارق سابقه دار است به او گفتم که سرقت را انجام دهد. منتظر فرصت ماندم تا خانه مینا خالی شود. می دانستم که مینا هر پنج شنبه به دیدن پدر و مادرش می رود. آن شب منتظر ماندم تا از خانه خارج شود و بعد به برادرم گفتم با کلیدی که دارد وارد خانه شود.

شهرام نیز با کلاه و ماسک و کلیدی که من در اختیارش قرار داده بودم وارد خانه شد. چون جای صندوقچه را می دانستم، سریع سرقت را انجام داد و به خانه اش رفت. فردای آن شب به سراغ شهرام رفتم و قرار شد که بعد از اینکه چند روزی از سرقت گذشت، طلاها را بفروشد. من که عاشق ساعت های مینا بودم دو تا از ساعت ها را برای خودم برداشتم.

چرا با ساعت سرقتی در اینستاگرام عکس گذاشتی؟

از روی فراموشکاری. آن روز یکی از ساعت های مینا را دست کردم و از یکی از دوستانم خواستم که از کاشت ناخن دختر جوانی که مشتری ام بود، فیلم بگیرد. هنگام کاشت ناخن ساعت دستم بود و من برای تبلیغ عکس را داخل اینستاگرام گذاشتم. اصلاً حواسم نبود که مینا از دنبال کننده های اینستاگرامم است و اصلاً حواسم نبود ساعت دستم است و این طوری شد که لو رفتم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1122

به "پست اینستاگرامی زن آرایشگر راز سرقت صندوقچه طلا را فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست اینستاگرامی زن آرایشگر راز سرقت صندوقچه طلا را فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید