پژوهشگاه ها باید در حل مسأله به نیاز های کشور پاسخگو باشند

به گزارش مینی ست، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پژوهشگاه ها، انجمن های علمی و شبکه های آزمایشگاهی باید در حل مسأله و پاسخ دهی به نیاز های کشور پاسخگو باشند.

پژوهشگاه ها باید در حل مسأله به نیاز های کشور پاسخگو باشند

به گزارش گروه فناوری مینی ست به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین نشست راهبری پژوهشی در منطقه 5 با حضور بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد کرمانشاه برگزار شد.

نگاهداری در این نشست با بیان اینکه حل مسأله و پاسخ دهی به نیاز های جامعه محور اصلی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: پژوهشگاه ها، انجمن های علمی و شبکه های آزمایشگاهی باید در حل مسأله و پاسخ دهی به نیاز های کشور پاسخگو باشند و ما این رویکرد را دنبال می کنیم.

وی سیاست گذاری و ارزیابی را مهمترین فعالیت ستادی پژوهش مطرح نمود و افزود: واحد های دانشگاهی مجری سیاست گذاری های ستاد هستند و ما سعی می کنیم در این راستا راهگشا و تسهیل کننده باشیم.

نگاهداری گفت: تلاش ما تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان ها است، باید همه ذینفعان را در آیین نامه ها مدنظر قرار دهیم و اعتقاد داریم هر چقدر زاویه بردار منافع یک سازمان و افراد آن بیشتر باشد، تحقق سیاست ها بیشتر است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ساماندهی آیین نامه و برنامه ریزی عملیاتی را از اهداف اصلی ستاد پژوهش دانست و افزود: سند راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند محوری در طراحی و تولید برنامه 5 ساله دانشگاه است. حوزه پژوهش در این راستا پیشگام بوده و برنامه 5 ساله خود را تدوین کرده است.

وی ادامه داد: در برنامه 5 ساله وظایف بین استان ها و مناطق با توجه به نقشه جامع کشور تقسیم بندی شده و این امر با توجه به اهداف دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است. به این ترتیب اگر هر واحد دانشگاهی سهم خود را در تحقق اهداف ایفا کند در نهایت سهم دانشگاه آزاد اسلامی در کشور محقق می شود.

نگاهداری از برگزاری لیگ مسابقات علمی و پژوهشی با موضوع فناورانه و اندیشه ورز در حوزه های پژوهش استان ها خبر داد و گفت: هدف ما راه اندازی تیم های قدرتمند علمی در سطح کشور است و باید همه تیم ها در مسابقات شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 575

به "پژوهشگاه ها باید در حل مسأله به نیاز های کشور پاسخگو باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگاه ها باید در حل مسأله به نیاز های کشور پاسخگو باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید