پیش بینی صعودی بودن قیمت نفت در سال آینده میلادی

به گزارش مینی ست، اقتصاد نیوز: طبق گزارش بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان: با توجه به کاهش بیشتر فراوری از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش و دورنمای افزایش رشد اقتصاد دنیا، قیمت نفت احتمالاً افزایش خواهد یافت.

پیش بینی صعودی بودن قیمت نفت در سال آینده میلادی

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ به لطف خوش بینی بازار نسبت به مرحله اول قرار داد تجاری چین و آمریکا و تمدید کاهش فراوری اوپک و متحدانش، قیمت نفت برای سومین هفته پیاپی بین 60 تا 65 دلار در هر بشکه باقی ماند.

بازارهای نفت در روز آدینه شاهد قیمت 66.14 دلار برای نفت برنت و 60.44 دلار برای نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا بودند. به نظر می رسد قیمت نفت امسال میلادی را با رویکردی مثبت تر به خاتمه می رساند.

بازارها در روز پنجشنبه خبر های بهتری در خصوص قرارداد تجاری آمریکا و چین دریافت کردند. چین لیست کالاهایی را که از عوارض معاف شده بودند خاطرنشان کرد که در بین آن ها 6 ماده شیمیایی و محصول نفتی آمریکا وجود داشت.

بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان با توجه به این شرایط مثبت در آخرین گزارش خود از دور نمای بازار در 2020، قیمت نفت را تا 64.5 دلار در هر بشکه افزایش داد و پیش بینی کرد قیمت نفت در سه ماه اول 2020 به اوج 67 دلار می رسد.

در این گزارش آمده است: با توجه به کاهش بیشتر فراوری از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش و دورنمای افزایش رشد اقتصاد دنیا، قیمت نفت احتمالاً افزایش خواهد یافت.

سایر شرکت های بزرگ مثل گلدمن ساچز و یو بی اس هم قیمت نفت را در 2020، بین 60 تا 65 دلار پیش بینی نموده اند.

علی رغم اخبار خوب در خصوص مرحله اول جنگ تجاری و کاهش فراوری ائتلاف اوپک، نگرانی در خصوص عرضه مازاد نفت به شدت بر قیمت این کالا در سال آینده تاثیر می گذارد. آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود تخمین می زند بازارهای نفت 0.7 میلیون بشکه در روز در سه ماه اول 2020 مازاد عرضه داشته باشند. یو بی اس هم 0.3 میلیون بشکه در روز مازاد عرضه را برای 2020 و 0.6 میلیون بشکه را برای نیمه اول سال آینده میلادی پیش بینی می نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 663

به "پیش بینی صعودی بودن قیمت نفت در سال آینده میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی صعودی بودن قیمت نفت در سال آینده میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید