10 شغلی که نیازی به مدرک ندارند

به گزارش مینی ست، تهران (پانا) - در این مطلب به معرفی 10 شغلی پرداخته شده است که بر اساس تخمین کارشناسان در دهه آینده نیازی به مدرک کارشناسی نخواهند داشت.

10 شغلی که نیازی به مدرک ندارند

به گزارش خبرنگاران، مدرک دانشگاهی می تواند با افزایش پتانسیل درآمد و دسترسی به فرصت های مختلف کاری، شما را در جهت سریع موفقیت در بازار کار امروز قرار دهد اما تحصیلات عالی سرمایه گذاری گران قیمت است که همچنان برای بسیاری غیرقابل دسترسی است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده های The College Board از CNBC، طی 10 سال گذشته، هزینه دانشگاه حدود 25 درصد افزایش یافته است. بدهی دانشجویی در کنار این هزینه ها فزاینده و رو به رشد بوده است.

بر اساس گزارش های اخیر، مشاغلی وجود دارد که نیازی به مدرک کارشناسی در چندین صنعت ندارند که انتظار می رود طی 10 سال آینده متقاضی زیادی داشته باشند.

بسیاری از این مشاغل نیاز به دیپلم دبیرستان، مدرک کاردانی یا جایزه بدون مدرک بعد از متوسطه دارند. یک جایزه بدون مدرک بعد از متوسطه، دوره ای است که معمولا در کمتر از دو سال به پایان می رسد و مهارت ها یا دانش خاصی را که برای کار لازم است به شما می آموزد.

کارشناسان در مورد رتبه بندی مشاغل می گویند به سختی می توان توضیح داد که چرا همه این مشاغل محبوب هستند، دلایل خاصی وجود دارد که هر کدام مورد تقاضا هستند و تا ده سال آینده هم ادامه خواهد داشت؛ با این حال سه گرایش وجود دارد که تقریبا همه مشاغل را افزایش می دهد: افزایش تقاضا برای انرژی پایدار، افزایش سن جمعیت و تمایل مجدد به مراقبت از خود در طول همه گیری ویروس کرونا.

پیش بینی می شود تکنسین های خدمات توربین بادی و نصب کننده های فتوولتائیک خورشیدی به دلیل فوریت تغییرات آب و هوایی و در نتیجه تقاضای انرژی پایدار، یکی از سریع ترین مشاغل دهه اخیر باشند.

دستیاران کاردرمان، دستیاران فیزیوتراپی، دستیاران مراقبت شخصی و دستیاران فیزیوتراپی به نام بازنشسته ترین نقش های حیاتی و وابسته به این خدمات خواهند بود. در تحلیلی اخیر، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تاکید می کند که انتظار می رود هزینه های مراقبت های بهداشتی برای این گروه زیاد باشد، زیرا این نسل بیشتر عمر می کند، در حالی که میزان بیشتری از چاقی، دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا را تجربه می کند.

دستیاران فیزیوتراپی و دستیاران فیزیوتراپی نقش های مجزا و متمایزی دارند: دستیاران به طور فعال در ارائه خدمات به بیماران مشارکت دارند، در حالی که دستیاران در ارائه مراقبت دخیل نیستند، بلکه بر کار های اداری مانند تنظیم تجهیزات و تکمیل مدارک اداری تمرکز می کنند.

پس از مقابله با فرسودگی شغلی ناشی از همه گیری و قرنطینه در 18 ماه گذشته، مردم بیشتر روی خدمات شخصی مانند ماساژ و دوره های تقویت خود سرمایه گذاری می کنند که منجر به افزایش تقاضا برای ماساژور ها و معلمان می شود.

ویکی سالمی، متخصص حرفه ای می گوید مردم متوجه شده اند که تمرکز و حفظ مراقبت از خود نه تنها برای شرایط روانی بلکه برای رفاه کلی آن ها هم مهم است.

اگر علاقمند در پی کردن یکی از این مشاغل هستید، سالمی توصیه می کند از طریق توضیحات شغلی مطالعه کنید تا معین کنید که استخدام کنندگان در پی چه مهارت هایی هستند و برای اطلاعات به روز در مورد صنعت، نشریات تجاری یا وبلاگ ها را بخوانید.

او می افزاید: داشتن تجربه کاری مرتبط هم مفید است، خواه از طریق یک دوره صدور گواهینامه آنلاین، یک برنامه مطالعه کار از طریق دانشگاه یا داوطلب شدن در یک سازمان غیر انتفاعی.

سالمی می گوید: حتی اگر هیچ تجربه کاری ندارید، می توانید خودتان تحصیل کنید یا کسی را در این زمینه تحت تاثیر قرار دهید. نه تنها مهارت های ارزشمندی را یاد خواهید گرفت، بلکه می توانید با مخاطبین و مراجع مربوط به آن شغل بعدی آشنا شوید. جدول زیر مربوط به ده شفلی است که طی ده سال آینده دیگرئ نیازی به مدرک کارشناسی ندارند؛

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1796

به "10 شغلی که نیازی به مدرک ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شغلی که نیازی به مدرک ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید