10 عادت اشتباه برای کاهش وزن

به گزارش مینی ست، کاهش وزن بزرگ ترین آرزوی افرادی است که از افزایش وزن رنج می برند پس برای رسیدن به این آرزو باید عادت های اشتباه را کنار گذاشت.

10 عادت اشتباه برای کاهش وزن

به گزارش خبرنگاران ، برنامه های کاهش وزن بسیار متنوع و گسترده هستند و هر پزشک برای افرادی که از افزایش وزن رنج می برند، راهکار های متفاوتی دارند، اما در این بین بعضی عادت های اشتباه هستند که نه تنها درمانی برای لاغری نیستند بلکه تاحدودی باعث بروز بیماری های جبران نا پذیر نیز می شوند.

در ادامه این گزارش به چند مورد از این قبیل اشاره شده است:

1. آب میوه همواره کارساز نیست

در بسیاری از برنامه های کاهش وزن دیده می گردد که انواع آب میوه جایگزین میوه ها شده اند که این موضوع یک انتخاب اشتباه است، زیرا حجم بسیار زیادی از پروتئین های موجود در میوه هنگام تبدیل شدن به مایع از بین می فرایند.

با این روش ممکن است بتوانید چربی زیادی را از دست بدهید، اما موقت است و با آغاز مجدد خوردن میوه، تمام چربی ها به بدن باز می گردند.

2. وعده غذایی را حذف نکنید

برنامه رژیم های لاغری به معنای غذا نخوردن نیست بلکه به معنای درست غذا خوردن است. بسیاری از افراد در برنامه های رژیمی خود، وعده های غذایی و اکثرا وعده شام را حذف می نمایند، اما این یک عادت بسیار اشتباه است.

این نوع از برنامه غذایی در کوتاه مدت باعث لاغری شما می گردد، اما در بلند مدت باعث بروز مسائل و بیماری های بسیار بزرگ تری خواهد شد. در این مواقع باید از وعده های غذایی استفاده کرد که باعث چاقی نمی شوند و از کالری کمتری برخوردار هستند و حذف وعده بسیار اشتباه است.

3. قبل و بعد از غذا سرکه نخورید

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که خوردن سرکه قبل و بعد از غذا می تواند به کاهش کالری های غذا و هضم زودتر آن یاری کند، اما اینطور نیست بلکه این عدت قلب به معده و سیستم گوارش آسیب های جدی و جبران ناپذیر وارد می نماید.

گنجاندن سرکه در رژیم غذایی اقدام موثری است، اما زمان مشخصی هم دارد که برترین زمان برای آن همراه با سالاد و دسر است.

4. چربی را قطع نکنید

چربی برای بدن لازم و مفید است و آن چیزی ککه باعث چاق شدن می گردد، چربی بیش از مقدار است. پس در رژیم های غذایی خود رعایت کنید که چربی های مورد احتیاج بدن را تامین کنید چرا که نرسیدن چربی به بدن باعث گرسنگی، خشکی پوست و خستگی شدید ذهنی می گردد.

بر اساس مطالعاتی که بر روی بیش از 7 هزار رژیم غذایی انجام گرفته، رژیم های غذایی کم چرب برای کاهش وزن کاملا بی تاثیر هستند.

5. حذف کربوهیدارت اشتباه است

همانطور که در خصوص قبلی نسبت به حذف چربی اشاره شد، کربوهیدرات هم به همین شکل است و حذف آن از وعده های غذایی باعث بروز مشکل در بخش هایی می گردد که از این منبع غذایی تغذیه می نمایند. متخصصان تغذیه معتقدند که در رژیم های کاهش وزن هر چیزی به مقدار ضروری است.

6. آب یخ بلای جان رژیم غذایی

به راحتی می توان گفت تمام کوشش هایی که برای رژیم غذایی خود نموده اید، با یک لیوان آب یخ ازبین خواهد رفت.

یک باور اشتباهی در بین افراد وجود دارد که، آب یخ باعث سوخت و ساز بدن و مصرف بیش از حد کالری می گردد، اما این موضوع تنها 8 کالری از بدن می سوزاند که در برابر حجم کالری های جذب شده به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.

7. تنوع غذایی فراموش نگردد

در بسیاری از رژیم های غذایی هیچ تنوعی دیده نمی گردد و این موضوع باعث می گردد بدن به هیچ یک از انرژی هایی که لازم دارد، نرسد و بیماری هایی بروز پیدا کند که فرد را تا پایان عمر گریبان گیر خود کند.

حذف تنوع از وعده های غذایی ممکن است منجر به کاهش وزن کوتاه مدت شوند، اما در طولانی مدت، تضمینی برای ثبات وزن نیست.

8. ورزش بیش از حد تاثیر ندارد

ورزش برای کاهش وزن سالم خوب است، اما ورزش بیش از حد می تواند نتیجه عکس داشته باشد. یک مطالعه نشان می دهد که افزایش سطح فعالیت شما را گرسنه تر می نماید و شما را به خوردن بیشتر سوق می دهد و انباشتن غذای اضافی در بشقاب خود - حتی چیز های سالم - می تواند به راحتی زحمتی را که در باشگاه کشیده اید، پاک کند.

9. با شکم خالی ورزش نکنید

بعضی افراد معتقدند که ورزش کردن اول صبح با شکم خالی باعث سوزاندن بیش از حد کالری و چربی می گردد که اینطور هم است، اما برای سلامت خطرناک است.

وقتی بدون سوخت رسانی به باشگاه می روید، احتمال اینکه عضله خود را از دست بدهید بیشتر است؛ و این خبر بدی است، زیرا بافت ماهیچه ای در زمان استراحت کالری بیشتری نسبت به بافت چربی می سوزاند.

10. هیچ قرص لاغری را امتحان نکنید

هیچ رژیم و برنامه کاهش وزنی راحت نیست و به زمان زیادی لازم دارند، حتی در بعضی موارد افراد برای اینکه بتوانند از چاق شدن پرهیز نمایند، تا پایان عمر باید رژیم های غذایی را همراه خود داشته باشند.

قرص های لاغری ساده ترین، سریع ترین و مضرترین راه برای لاغر شدن هستند یک متخصص تغذیه معروف معروف آمریکایی می گوید اگر کاهش وزن به آسانی خوردن یک قرص یا حذف یک گروه غذایی بود، هیچ کس اضافه وزن نداشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1958

به "10 عادت اشتباه برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 عادت اشتباه برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید