جزئیات المانیتور از بسته پیشنهاد فرانسه برای ایران و آمریکا

به گزارش مینی ست، یک رسانه آمریکایی جزئیاتی از بسته پیشنهادی فرانسه که هدف از آن میانجی گری میان ایران و آمریکا و تشویق دو طرف به حضور در میز مذاکره است، منتشر کرده است.

جزئیات المانیتور از بسته پیشنهاد فرانسه برای ایران و آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مینی ست، یک رسانه آمریکایی در گزارشی جزئیاتی از پیشنهاداتی را که قرار است امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای متقاعد کردن ایران به مذاکره به آمریکا مطرح کند منتشر کرده است.

المانیتور نوشته ماکرون بعد از چندین هفته رایزنی با ایران و کاخ سفید قرار است در اجلاس گروه 7 که از چند روز دیگر در فرانسه آغاز می شود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را برای اعطای مشوق های اقتصادی محدود جهت مجاب کردن ایران به حضور در میز مذاکره با آمریکا تحت فشار قرار دهد.

اما ترامپ همزمان با ابراز علاقه در اظهارات علنی اش برای رسیدن به توافق جدید با ایران ابراز نشانه های اندکی مبنی بر احتمال پذیرا بودن در برابر چنین پیشنهاداتی نشان داده است. به نوشته المانیتور، ترامپ تمایلی برای نشان دادن انعطاف پذیری در سیاست خود موسوم به کارزار فشار حداکثری نشان نداده است.

ماکرون چهارشنبه در جمع مینی ست گفت: ما پیشنهادهایی برای کاستن از تحریم ها یا برقرار کردن یک ساز و کار جبرانی جهت کمک به ایرانی ها برای داشتن زندگی بهتر مطرح کرده ایم.

او گفت: باید ببینیم در ساعت های پیش رو پاسخ ایرانی ها چیست و باید ببینیم آمریکایی ها تا چه اندازه آماده اند پیش بروند.

ماکرون در آن جلسه به جزئیات بیشتری از پیشنهادات خود اشاره نکرد، اما المانیتور به نقل از دیپلمات ها و کارشناسان نوشته است فرانسه به دنبال دریافت چراغ سبز از دولت ترامپ است تا در ازای راضی کردن ایران به حضور در میز مذاکره، برای برخی از خریداران نفت ایران معافیت هایی در دوره های محدود صادر کند.

یک مقام اتحادیه اروپا که به شرط عدم افشای نام با المانیتور گفت وگو می کرد این طرح را پیشنهادی برای مدت محدود، برای مذاکره بر سر موضوعات محدود و با مشوق های محدود توصیف کرده که هدف آن فقط محک زدن اوضاع است. او اضافه کرد که مقام ها معتقدند فشار به تنهایی ایران را به تسلیم وادار نخواهد کرد.

بخش دیگری از پیشنهادات فرانسه اعطای نوعی بسته جبرانی از سوی اروپا از جمله یک خط اعتباری است. المانیتور نوشته ماکرون در گفت وگوی تلفنی 100 دقیقه ای خود با رئیس جمهور ایران برقراری یک خط اعتباری 15 میلیارد دلاری برای ایران را مطرح کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 350

به "جزئیات المانیتور از بسته پیشنهاد فرانسه برای ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات المانیتور از بسته پیشنهاد فرانسه برای ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید