جیئیسیاف و یونسکو توافقنامه همکاری امضا کردند

به گزارش مینی ست، مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی ئی سی اف) و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

جیئیسیاف و یونسکو توافقنامه همکاری امضا کردند

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه جی ئی سی اف، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) و مجمع کشورهای صادرنماینده گاز (GECF) روز 18 آذرماه با امضای یک تفاهم نامه همکاری به دنبال بهره مند کردن همه دنیا از مزایای این همکاری هستند.

این توافقنامه برای دو سال همکاری، به امضای شامیلا نیربدوئل، مدیرکل علوم طبیعی یونسکو و یوری سنتورین، دبیرکل مجمع کشورهای صادرنماینده گاز دنیا رسید. این تفاهم نامه با هدف ایجاد فرصتی برای این دو نهاد در زمینه های مبارزه با تغییرات آب و هوایی، مدیریت منابع طبیعی و تحولات مثبت در سراسر دنیا، به ویژه در منطقه آفریقا، امضا شد.

این مشارکت نیز امکان تمرکز دو طرف بر ظرفیت سازی، پشتیبانی فنی و تخصص مشترک را فراهم می نماید.

سنتورین در این باره گفت: جی ئی سی اف در حال توسعه فناوری هایی از جمله فناوری های مربوط به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به وسیله مؤسسه تحقیقات گاز جی ئی سی اف که به تازگی در الجزایر تاسیس شده است و به کشف فناوری های نو و نوآوری هایی برای دستیابی به اهداف بلندپروازانه توسعه پایدار پیش روی ما اختصاص یافته است.

این تفاهم نامه با پیش زمینه ای منحصربه فرد امضا شده و فرض بر این است که مجموع تقاضای انرژی در دنیا همراه با اقتصاد دنیای و رشد جمعیت رشد می نماید.

کارشناسان جی ئی سی اف پیش بینی می نمایند برای تأمین تقاضای بیشتر، دنیا برای حل مسائل آب و هوایی و تأمین نیاز کشورها به انرژی مقرون به صرفه به همزیستی انرژی های متعارف و تجدیدپذیر نیاز دارد.

انتظار می رود گاز طبیعی بخش عمده ای از این تقاضا را تأمین کند، علت این مسئله ویژگی های زیست محیطی گاز طبیعی است که همچنین مقرون به صرفه ترین و انعطاف پذیرترین سوخت فسیلی است که به وفور یافت می گردد.

بر اساس تازه ترین آمار موجود از چشم انداز دنیای گاز 2050، پیش بینی می گردد سهم گاز طبیعی در سبد انرژی دنیا از 23 درصد کنونی به 28 درصد افزایش یابد و به عظیم ترین منبع انرژی اولیه تبدیل گردد. در این راستا، انتظار می رود گاز طبیعی با استفاده از فناوری های جذب، استفاده و ذخیره کربن (CCUS)، نقشی حیاتی در گزینه های کربن زدایی از جمله هیدروژن بر پایه گاز طبیعی داشته باشد که به آن هیدروژن آبی نیز می گویند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1334

به "جیئیسیاف و یونسکو توافقنامه همکاری امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیئیسیاف و یونسکو توافقنامه همکاری امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید