دیدگاه پوتین درباره دفاع از منافع ملی و تغییرات اتفاق افتاده در روسیه

به گزارش مینی ست، رئیس جمهوری روسیه با اشاره به تغییرات اساسی اتفاق افتاده در این کشور طی بیست سال گذشته، گفت: دفاع از منافع ملی روسیه، با خودخواهی بسیار متفاوت است و شامل یافتن راه چاره های قابل قبول متقابل با دیگر شرکاست.

دیدگاه پوتین درباره دفاع از منافع ملی و تغییرات اتفاق افتاده در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مینی ست، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، امروز نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه برای برنامه مستند روسیه. کرملین. پوتین از شبکه اول تلویزیون این کشور اظهار داشت که دفاع از منافع ملی روسیه شامل جستجوی راهکار های قابل قبول متقابل با دیگر شرکا است.

وی گفت: شما می دانید، دوره ای بود که روسیه، متاسفانه، هر چند گفتن آن ناراحت نماینده است، نمی توانست از منافع ملی خود دفاع کند. این آنچیزی است که ما در اوایل دهه 2000 آغاز به انجام آن کردیم و من مطمئن هستم که هیچ چیز غیرعادی و مغایر با واقعیات دنیای در آن وجود نداشت. این واقعیتی است که همه کشورها چنین امتیازی ندارند که برای منافع خود بجنگند. بین خودخواهی و حمایت از منافع ملی خود، فاصله زیادی وجود دارد.

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که خودخواهی به معنای تمرکز تنها به روی خواسته های خود است، در حالیکه دفاع از منافع ملی، شامل جستجوی برای یافتن راهکاری قابل قبول برای همه طرفین است.

وی اضافه نمود: دفاع از منافع ملی به معنای کوشش برای یافتن سازش است. ما آغاز به صحبت درباره منافع ملی خود کردیم و این بخشی از وظیفه من است که از منافع کشور و شهروندان روس دفاع کنم وهمواره این کار را انجام داده و خواهم داد.

تغییرات اساسی در روسیه طی بیست سال گذشته

ولادیمیر پوتین ابراز اطمینان کرد که روسیه طی 20 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر نموده است.

وی شرح داد: 20 سال پیش - همه ما به خوبی می دانیم، فقط ترجیح می دهیم درباره آن صحبت نکنیم ، و یقیناً چنین بود که کشور در یک نقطه بسیار خطرناک فروپاشی احتمالی قرار گرفته بود، اقتصاد کشور در شرایط جدی قرار داشت، بیکاری وحشتناک بود و 40 درصد از شهروندان زیر خط فقر زندگی می کردند. تورم در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 در ده ها یا حتی صدها درصد بود و شرایط برای مردم روسیه بسیار سخت بود.

رئیس جمهوری روسیه اضافه نمود: اکنون هم شرایط برای مردم ما آسان نیست، ولی زمانی که حتی حقوق نظامیان پرداخت نمی شد، یاری های نقدی و حقوق بازنشستگی ها پرداخت نمی شد، حقوق افراد برای سال ها پرداخت نمی شد. اکنون همچنان گرفتاری ها وجود دارد، ولی مطمئناً به چنان گسترده ای نیست.

وی گفت: تغییرات اجرا شده در کشور به سادگی صورت نگرفته. روسیه عملاً به کشور دیگری تبدیل شده است. ما موقعیت نظامی خود را دوباره بدست آورده و روسیه اکنون صندلی شایسته ای در امور بین الملل به دست آورده است.

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از این مصاحبه یادآور شد، نباید فراموش کرد که از جمله برنامه های آلمان فاشیستی، نابودی بخشی از مردم اتحاد جماهیر شوروی و به بردگی کشاندن آن دسته از مردم توانمند، به معنای واقعی کلمه بردگی در خدمت رایش سوم بود.

وی همچنین تأکید کرد که این روسیه نبوده که کریمه را به خود ملحق نموده، بلکه الحاق این شبه جزیره به روسیه، یک انتخاب دموکراتیک از سوی مردم ساکن منطقه بود که به عقیده وی، بالاترین درجه تجلی دموکراسی است که باید با خواست آنها موافقت نموده و به انتخاب آنها احترام گذاشت.

روسیه توانسته در انجام وظیفه محافظت از سلامت شهروندان درست عمل کند

رئیس جمهوری روسیه همچنین ابراز اطمینان کرد که وظیفه محافظت از شهروندان فدراسیون روسیه دربرابر عفونت ویروس کرونا به طور کلی با پیروزیت صورت گرفته است.

وی با عرض تسلیت به همه کسانی که عزیزان خود را به دلیل بیماری کووید-19 از دست داده اند، یادآور شد: از لحاظ تعداد موارد تشخیص آلودگی به ویروس کرونا، روسیه در رده سوم دنیا قرار گرفته است، در حالیکه از لحاظو میزان مرگ و میر، یکی از پایین ترین آمارها را دارد. بنابراین، بدون تردید، ما به طور کلی پیروز شده ایم وظیفه ای هستیم که برای خود مشخص نموده ایم، یعنی محافظت از سلامت شهروندان روسیه در برابر این عفونت را به درستی انجام دهیم.

دیدگاه رئیس جمهوری روسیه درباره نقدها و توهین ها به وی

ولادیمیر پوتین در پاسخ به سئوال دیگری یادآور شد، مدت ها است که دیگر به انتقاد و حتی توهین های اجرا شده به خود عادت نموده و آن را اجتناب ناپذیر می داند.

وی تأکید کرد که انتقاد اجتناب ناپذیر است و بخشی از شرایط توسعه هر جامعه است، چرا که همواره افرادی وجود دارند که متفاوت از شما فکر نموده و با اقدامات شما موافق نباشند.

رئیس جمهوری روسیه اطمینان دارد که برای توسعه پیروزیت آمیز کشور باید به دستاوردهای سال های گذشته تکیه کرد، ولی نکته اصلی نگاه به آینده است.

وی در پاسخ به این سئوال که بعد از سال ها درباره دوران پوتین چه خواهند گفت؟ یادآور شد که قضاوت در این باره باید به عهده نسل های آینده و اکنون نمی توان در باره این مسئله قضاوت کرد و این ما نیستیم که باید ارزیابی کنیم.

تمایل پوتین برای نامزدی پست ریاست جمهوری، در صورت اصلاح قانون اساسی

ولادیمیر پوتین این مسئله را نیز بعید ندانست که در صورت تصویب اصلاحات قانون اساسی، وی بار دیگر برای تصدی کرسی ریاست جمهوری نامزد گردد.

وی گفت: من احتمال چنین مسئله ای را رد نمی کنم. اگر اصلاحات در قانون اساسی رخ دهد، فرصت برای نامزدی مجدد وجود خواهد داشت.

پوتین در عین حال تاکید نمود که اگر اصلاحات مربوطه تصویب نگردد، در طول دو سال، بر اساس تجربه شخصی می دانم که به جای کار عادی در بسیاری از سطوح دولت، با چشم های خواب آلود در جستجوی جانشینان احتمالی خواهند بود. در حالیکه مقامات باید کار نمایند، نه آنکه به دنبال جانشین باشند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین درباره کارهایی که در اوقات فراغت خود انجام می دهد، شرح داد که در بین انجام وظایف خود، اگر چند ساعت آزادی وجود داشته باشد، به فعالیت هایی مورد علاقه اش، به عنوان مثال، مطالعه، ورزش یا گوش دادن به موسیقی، می پردازد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1034

به "دیدگاه پوتین درباره دفاع از منافع ملی و تغییرات اتفاق افتاده در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه پوتین درباره دفاع از منافع ملی و تغییرات اتفاق افتاده در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید