سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر 70 امتیاز

به گزارش مینی ست، بریتانیای کبیر تصمیم خود را گرفته است؛ پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا برای تامین منافع مالی، اجتماعی و سیاسی خود، حالا در ادامه سیاست کنترل و آزادی های رفت و آمد، نوید سیستم مهاجرتی جدیدی را به علاقه مندان مهاجرت به این کشور منحصر به فرد داده است. جدیدترین خبرهایی که از بریتانیا به دست خبرنگاران رسیده است حکایت از این دارند که از ژانویه 2021، بریتانیا هم از سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز رونمایی خواهد نمود و این بدین معنی است که متقاضیان مهاجرت به بریتانیا باید حدنصاب امتیاز را کسب نمایند تا بتوانند ویزای کاری یا تحصیلی دریافت نمایند.

سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر 70 امتیاز

بدین ترتیب، بریتانیا هم از لحاظ سیستم مهاجرتی به جمع فرزندان خود یعنی نیوزیلند، کانادا و استرالیا خواهد پیوست. گفتنی است این سیستم مهاجرتی بین شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تبعیضی قائل نمی گردد اما شهروندان اتحادیه اروپا می توانند از مزایایی نظیر ویزای الکترونیک و آپلود عکس به صورت آنلاین برخوردار باشند. اما از ژانویه 2021 شهروندان اروپا دیگر نخواهند توانست صرفا با نشان دادن کارت شناسایی خود وارد بریتانیا شوند و باید منتظر دریافت ویزا بمانند. خلاصه اینکه، افرادی که از هر نقطه از دنیا به قصد کار یا تحصیل به بریتانیا می آیند، به غیر از افرادی که به صورت کوتاه مدت برای کار یا تحصیل وارد بریتانیا می شوند، باید در ازای دریافت ویزا مبلغی را هم پرداخت نمایند.

سیستم مهاجرتی نو انگلستان (بریتانیا)

تمام دانشجویان خارجی و هم نیروی کار ماهر که مایل به کار یا اقامت دائم در بریتانیا هستند باید حد اقل 70 امتیاز از سیستم امتیازدهی بریتانیا را کسب نمایند. دولت بریتانیا بخشی از امتیازات اصلی دانشجویان را اعلام نموده است: پیشنهاد شغل از یک موسسه آموزش عالی معتبر، توانایی سخن گفتن به انگلیسی و توانایی ساپورت خود در حین تحصیل در بریتانیا. اما نیروی کاری خارجی ماهر باید حد اقل 50 امتیاز از 70 امتیاز را حتما کسب نمایند:

  • ارائه مدرکی دال بر داشتن پیشنهاد شغل در سطح مهارتی مناسب
  • اثبات دریافت حقوق و مزایای سالانه حداقل 25,600 پوند
  • توانایی سخن گفتن به انگلیسی

گفتنی است مواردی که در فوق اعلام شد غیر قابل چشم پوشی هستند و همواره الزامی خواهند بود. بعلاوه، داشتن مدرک دکتری یا PhD مرتبط با شغل متقاضی یا در یکی از رشته های STEM (ریاضی، فنی-مهندسی) و یا داشتن پیشنهاد کار در یکی از بخش ها که دارای کمبود نیروی کاری ماهر است، حتی بدون داشتن حقوق و مزایای 25,600 پوندی امتیاز نصیب متقاضی خواهد کرد. وقتی نیروی کار یا دانشجو این 70 امتیاز را کسب کرد ویزای کاری یا تحصیلی انگلستان را دریافت خواهد کرد. در جدول زیر توضیح مبسوط امتیازها آورده می گردد:

امتیاز

قابل اغماض و تبدیل

ویژگی متقاضی

20

خیر

پیشنهاد شغل از یک اسپانسر مورد تایید

20

خیر

شغلی در سطح مهارتی مناسب

10

خیر

توانایی سخن گفتن به انگلیسی در سطح مورد احتیاج

0

بله

حقوق 20.480 پوند (حداقل حقوق) - 23.039 پوند

10

بله

حقوق 23.040 - 25.599 پوند

20

بله

حقوق بالای 26.600 پوند

20

بله

شغل در یکی از بخش ها که کمبود نیروی کار ماهر دارد (به اعلام MAC)

10

بله

مدرک تحصیلی PhD در رشته ای متناسب با شغل متقاضی

20

بله

مدرک تحصیلی PhD در یکی از رشته های STEM که مرتبط با شغل متقاضی است

آزادی رفت و آمد بین کانادا، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1752

به "سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر 70 امتیاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر 70 امتیاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید