محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد

به گزارش مینی ست، وزیر نفت در واکنش به بعضی ادعاها مبنی بر افزایش آلودگی هوا ناشی از مصرف مازوت در نیروگاه ها گفت: هیچ محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد و نه تنها در استان تهران، بلکه در نیروگاه های اصفهان، البرز و قم نیز مازوت مصرف نمی گردد.

محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، 15 دی ماه) در حاشیه نشست وزارتی اوپک پلاس در جمع خبرنگاران گفت: اینکه می گویند چون مازوت اضافه دارند، یا باید در بیابان بریزند یا در نیروگاه ها مصرف نمایند، حرف درستی نیست؛ ما نه در صادرات مازوت و نه در صادرات هیچ فراورده ای مسئله ای نداریم.

زنگنه با تاکید بر اینکه ایران در صادرات مازوت هیچ محدودیتی ندارد، کمااینکه در تابستان، تقریبا تمام مازوت تولیدی صادر شده است، اضافه نمود: آنچه قابل انتظار نبود، افزایش مصرف گاز است که احتمالا ناشی از رفتار مردم برای مقابله با کرونا است.

وی با اشاره به آمار اعلام شده از شرکت ملی گاز ایران که از سوی استاندار تهران اعلام شد، گفت: بر مبنای این آمار، مصرف گاز استان تهران از ابتدای آذر تا 12 دی ماه سال جاری بالغ بر 15 درصد و متوسط مصرف گاز کشور 12 درصد افزایش یافته است.

نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم

زنگنه با بیان اینکه باز گذاشتن درب پنجره ها برای مقابله با کرونا می تواند از دلایل این افزایش مصرف باشد، ادامه داد: در نامه ای به ستاد ملی مقابله با کرونا این مساله را متذکر شده ام که برای تغییر این نگرش مردم در این باره اطلاع رسانی گردد.

وزیر نفت گفت: ما نمی توانیم گاز خانگی را قطع کنیم و بنابراین مجبوریم به صنایع و نیروگاه ها محدودیت دهیم تا سوخت مایع مصرف نمایند.

زنگنه اضافه نمود: در جهان روزانه بیش از 4 میلیارد لیتر مازوت در نیروگاه ها مصرف می گردد و این موضوع صرفا اختراع ما نیست؛ هرچند هم اکنون نیز در تهران مازوت مصرف نمی گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: miniset.ir شناسه مطلب: 1383

به "محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیتی در صادرات مازوت وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید